تبلیغات
برنامه نویسان!! - هکر:

برنامه نویسان!!
 

نکته جالب درباره هکرها

هکرها امروزه به عنوان بزرگترین مجرمان انفورماتیکی شناخته می شوند که با سرقت و سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران شبکه اهداف ضد انسانی و شومی را دنبال می کنند.
یک مجله معتبر علمی در سلسله گزارشاتی به نام
۲۰ چیزی که درباره آن نمی دانید به معرفی مسائل عجیبی درباره موضوعات مختلف علمی پرداخته است که شاید کمتر کسی شنیده باشد.
در قسمتی از این سلسله گزارشات به بررسی
۱۰ نکته عجیب درباره هکرها می پردازیم.
 
1- هکر در اصل به معنی “کسی است که با یک چکش مبلمان می سازد”. شاید به دلیل ماهیت سخت این عمل است که امروزه این واژه برای افرادی به کار می رود که از ارائه راه حلهای غیرمعمول و ایجاد موانع فنی لذت می برند.
 
2- هک کردن رایانه در اواخر سال
۱۹۵۰ متولد شد. در آن زمان گروهی از اعضای موسسه تکنولوژی ماساچوست (ام. آی. تی) با دستکاری یک سوئیچینگ الکتریکی در پردازنده مرکزی رایانه IBM 704 ایجاد اختلال کردند.
 
3- در سال
۱۹۷۰ دوست نابینای هکری به نام “جان دراپر” به وی اطلاع داد که یک اسباب بازی سوت دار که در جعبه غلات Capn Crunch بسته بندی می شود می تواند صدایی با بسامد ۲ هزار و ۶۰۰ هرتز تولید کند. شرکت AT&T برای خطوط تلفنی دور برد خود از چنین بسامدی استفاده می کرد. به این ترتیب این هکر توانست یک خط تلفنی این شرکت را قطع کرده و با این سوت اسباب بازی بسامد دو هزار ۶۰۰ هرتز را تولید کند. به طوری که اپراتور تلفن متوجه قطع بودن خط نشد.
 
4- قبل از اینکه استیو ووزنیاک و استیو جابز، بنیانگذاران اپل ثروتمند شوند، نسخه های الکترونیک سوت دراپر را تولید می کردند و می فروختند. این نسخه های الکترونیک سوت دراپر، جعبه آبی نام داشت.
 
5- استیو ووزنیاک با استفاده از یک جعبه آبی به محل سکونت پاپ در واتیکان زنگ زد و خود را هنری کیسنجر مشاور امنیت ملی در دوره ریاست جمهوری نیکسون معرفی کرد!
 
6- هک کردن در سال
۱۹۸۳ و با فیلم “جنگ بازیها” وارد هالیوود شد.
 
7- در همان سال شش نوجوان اهل میلواکی لابراتوار ملی لس آلاموس در تکزاس را هک کردند. در این لابراتوار سلاحهای هسته ای ساخته می شد.
 
8- در سال
۱۹۹۸ رابرت تی. موریس با هدف ارزیابی امنیت اینترنت یک کرم ایجاد کرد.
 
9- گری مک کینون یک هکر است که بین سالهای
۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ وارد ۹۷ سرور نیروی هوایی آمریکا، ناسا و پنتاگون شد و خسارتی بالغ بر ۷۰۰ هزار دلار به دولت آمریکا وارد کرد و موجب از کار انداختن دو هزار رایانه به مدت ۲۴ ساعت شد. این هکر که مبتلا به سندروم آسپرگر شکلی از بیماری اوتیسم است با هدف کشف نشانه هایی از موجودات فضایی بیگانه و بشقاب پرنده ها این حملات را انجام داد.
 
10- راجر انجل از دانشگاه آریزونا پیشنهاد داد که یک صفحه خورشیدی غول پیکر در فضا ساخته شود که بتواند آب و هوای زمین را هک کند.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه 5 آذر 1389 توسط [ساچلی محمدی]
ممنون از اینکه از وبلاگم دیدن کردید | طراحی : ساچلی محمدی  
قالب وبلاگ
<